Estetyka Constance Spry WIOSNA

Spotkanie z estetyką Constance Spry, to temat przewodni drugiego kursu z serii ABC, który odbył się pod szyldem naszej szkoły. Constance Spry zapoczątkowała trend na naturalistyczne kompozycje kwiatowe na początku XX w. Jej ponadczasowy styl aranżowania kwiatów jest dla nas niewyczerpanym źródłem inspiracji, a jej estetyka i technika układania kwiatów, to coś, czym zapragnęliśmy podzielić się z uczestnikami kursu.

Uczyliśmy się jak stworzyć niezwykłą, naturalistyczną kompozycję z sezonowych kwiatów wiosennych, takich jak maki, jaskry, anemony, zawilce, narcyze i nasze ulubione kwitnące gałęzie. W pracy z kwiatami bardzo ważne jest kondycjonowanie, dlatego nauczyliśmy naszych kursantów, jak prawidłowo dbać o kwiaty tak, by długo cieszyły oko. Tę wiedzę każdy z nich z powodzeniem będzie mógł wykorzystać podczas układania kwiatów w domu czy w swoim biznesie.

Gdzie kwitnie kwiat – musi być wiosna… 

Praca z kwiatami, to każdorazowo spotkanie z pięknem, a praca w stylu Constance Spry, to piękno jakie trudno wyrazić. Inspirujące, ożywcze, ponadczasowe… Można się w nim zatopić. Jednocześnie estetyka i sposób układania kwiatów w stylu Constance wymagają odpowiednich umiejętności i pewnego artystycznego spojrzenia, dlatego te zajęcia były wymagające i pracochłonne, ale tym samym niezwykle satysfakcjonujące. Efekt końcowy był wart każdego wysiłku.

Podczas kursu uczymy nie tylko technik układania kwiatów, ale także szerszego spojrzenia na kwiaty w ogóle. Wszystko jest istotne: kolor, kompozycja, światło, kształt… Dzięki wiedzy, którą przekazujemy i naszym sprawdzonym trikom, które można zastosować podczas układania kwietnych kompozycji, wzrasta świadomość florystyczna naszych kursantów, a ich umiejętność układania kwiatów przenosi się na wyższy poziom.

Close
Close

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.

PL

Kwiaty&miut

To nie tylko kwiaciarnia, to styl życia. Pracujemy według idei zrównoważonej florystyki. W naszym ONLINE STORE znajdziesz autorskie produkty stworzone przez zespół KWIATY&MIUT oraz od polskich rzemieślników i artystów. Staramy się, aby nasze produkty były naturalne oraz zgodne z filozofią życia blisko natury i sprawiedliwego handlu. Zapisz się do naszego biuletynu, aby być na bieżąco i w stałym kontakcie.